Rowery, ryby i spacery

Borków to malownicza miejscowość położona w województwie świętokrzyskim w niewielkiej odległości od Kielc. Stali bywalcy nazywają ją oazą wypowczynku, która harmonizuje z otaczającym krajobrazem. Tu się wyciszysz, zaczerpniesz czystego powietrza i będziesz się cieszyć nieskażoną przyrodą. Leśne tereny o zróżnicowanym drzewostanie i niezwykłej szacie są cześcią Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego. O każdej porze roku na pragnących odpocząć od zgiełku miejskiego życia czeka tu wiele atrakcji. Borków znajduje się w sąsiedztwie dużego zbiornika wodnego, co stwarza znakomite warunki dla pasjonatów wędkarstwa. Bliskość lasów to raj dla grzybiarzy, zbieraczy jagód, poziomek i borówek. Borków to także miejsce stanowiące doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Gór Świętokrzyskich. W niedalekiej odległości znajdują się między innymi: Święty Krzyż, zamek w Chęcinach, Jaskinia Raj, skansen w Tokarni, dąb Bartek, Rezerwat geologinczy Kadzielnia, rezerwaty przyrody i wiele innych.

Agroturystyka Mistrz i Małgorzata usytuowany w Borkowie, bezpośrednio przy plaży od strony wsi. Teren wokół obiektu jest ogrodzony, z monitoringiem wewnątrz i na zewnątrz.

Spędzają u nas czas wolny, zapraszamy do:

  • Spacerów w okolicach zbiornika – molo, pobliskich lasów jak i samego Parku Narodowego Cisowsko-Orłowiańskiego,
  • podróży rowerowych Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy / możliwość wypożyczenia roweru na miejscu,
  • w sezonie letnim korzystania z zbiornika wodnego gdzie dostępne są plaża, rowery wodne, boiska do piłki nożnej oraz siatkówki plażowej, którego jedną z atrakcji jest wyspa po środku
  • jazdy konnej w ośrodku Amazonka w Borkowie,
  • łowienia ryb w zalewie będącym w bezpośrednim sąsiedztwie,
  • podróży do ciekawych miast (Kielce 15km, Święta Katarzyna 20km, Oblęgorek 34km, Busko-Zdrój 35km, Pacanów 58km, Sandomierz 84km oraz wiele innych).

    Zapytaj naszą obsługę co ciekawego jeszcze możesz zobaczyć w okolicy.
Spread the love